Žádost mohou podat pouze jednotlivci, kteří jsou členy inženýrského sdružení, zastoupeného v Engineers Europe prostřednictvím národního člena. Před podáním e-žádosti o udělení certifikátu je vhodné kontaktovat Český národní výbor s žádostí o podrobnostech postupu, poplatku a dalších pokynech.

Uchazeči by měli podat žádost v zemi svého bydliště.

Zpracovány mohou být pouze žádosti podané prostřednictvím e-aplikace EUR ING. Součástí této aplikace jsou instruktážní videa s přesným postupem.

V případě potřeby technické pomoci se systémem se lze obrátit na adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Kritéria pro udělení certifikátu EUR ING jsou podrobně popsána v "EUR ING Tutorial" a "EUR ING SPEC".

EUR ING Tutorial

EUR ING SPEC

Zásady a struktura vzdělávacích a profesních systémů v Evropě se značně liší. Jejich hodnotu posuzuje ENGINEERS EUROPE podle potenciální způsobilosti inženýra, která je tím sjednocena.

Kvalifikace inženýra vyžaduje nejprve schválené inženýrské vzdělání. Odborné způsobilosti je však dosaženo až po získání platné odborné praxe.

Po středoškolském vzdělání na vysoké úrovni ověřeném jedním nebo více úředními certifikáty, které se obvykle udělují ve věku přibližně 18 let, uchazeči

  • musí mít potvrzenou kvalifikaci (tituly, diplomy vysokých škol) v kombinaci s několika lety odborné praxe. Kvalifikace budou přezkoumány příslušným národním členem ENGINEERS EUROPE na základě dohodnutých standardů (zařazení do evropské databáze inženýrského vzdělávání ENGINEERS EUROPE - EEED), NEBO
  • musí se zapojit do profesního kariérního vzdělávání a vzájemného hodnocení prostřednictvím individuální cesty, NEBO
  • obnovují svůj certifikát EUR ING po předložení dokladu o kontinuálním profesním rozvoji (CPD) v průběhu pěti let od prvního vydání certifikátu EUR ING. Obnovení po pěti letech je povinné.

 

Vysoké školy a fakulty akreditované v EEED

https://www.engineerseurope.com/eeed-database